Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Filia w Bystrzycy Starej

Czcionka:

Godziny pracy biblioteki w okresie wakacyjnym:

Poniedziałek 9.00 - 17.00

Wtorek 8.00 - 12.00

Środa 8:00 - 12:00

Piątek 8:00 - 12:00

   

AKTUALNOŚCI:

Mirabelka –kiełkująca historia

Utworzono dnia 11.12.2018

Mirabelka to projekt czytelniczy realizowany w bibliotece publicznej i szkolnej w Bystrzycy Starej z uczniami klas I-IV Publicznej Szkoły Podstawowej im.  Marii Konopnickiej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mirabelka to historia drzewa ,które przetrwało wiele ważnych wydarzeń historycznych związanych z czasem II wojny światowej, getta, stalinizmu, ale nie przetrwało czasów współczesnych, ponieważ na jego miejscu wyrósł apartamentowiec. Książka opowiada o zmianie pokoleń na przykładzie pestki owocu mirabelki, która ma w sobie niezwykła moc, pozwalającą przetrwać najcięższy czas: z niej bowiem- mimo przeciwności- odradza się życie. Projekt  mirabelka został zrealizowany w formie warsztatów oraz lekcji bibliotecznych. Uczniowie wysłuchali tekstu  audiobooka, obejrzeli film mówiący o historii powstania książki ,,Mirabelka” autorstwa Cezarego Harasimowicz. Każda z grup miała za zadanie min. wykonanie drzewa pamięci oraz zasadzenie symbolicznej pestki drzewa mirabelki. Na zakończenie każda z grup otrzymała symboliczne zakładki oraz dyplomy. Projekt był bardzo ciekawy, inspirujący i edukujący, uczniowie zadowoleni z jego przebiegu. Natomiast  książka jest dostępna w zasobach biblioteki.

Pluszowy Miś

Utworzono dnia 11.12.2018

25 XI obchodzimy Światowy Dzień  Misia z tej okazji w naszej bibliotece odbyła się tradycyjnie impreza dla dzieci z klas pierwszych oraz klasy zero a. Były konkursy, piosenki zabawy ruchowe, prezentacja przyniesionych przez dzieci misiów. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci notesików, bloku rysunkowego i ołówków. Była fajna zabawa dużo frajdy.

czytaj dalej na temat: Pluszowy Miś

Noc w bibliotece

Utworzono dnia 11.12.2018

Co roku od kilku już lat akcentując  Światowy Dzień Bibliotek organizujemy w naszej bibliotece wraz z paniami z biblioteki szkolnej popołudniowo-wieczorną imprezę dla uczniów z klas 4-6 i gimnazjalistów, którzy sami przygotowują scenariusz spotkania.   terenowe, przygotowują  piosenki i zabawy ruchowe na powietrzu. Wszystko to pod czujnym okiem bibliotekarzy do których należy również pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Jest  fajna zabawa, a świeżym powietrzu szczególnie gdy dopisuje ładna pogoda.

czytaj dalej na temat: Noc w bibliotece

Mali detektywi na start !

Utworzono dnia 11.12.2018

Mali detektyw i na start !
 

W każdy piątek lipca i jeden piątek sierpnia  grupa dzieciaków uczestniczyła w zajęciach plastyczno-czytelniczych zorganizowanych przez filię Biblioteki Publicznej w Bystrzycy Starej. Na pierwszym spotkaniu dzieci samodzielnie wykonywały strój detektywa, rozwiązywały zagadki i rebusy. Na kolejnych zajęciach dzieci zamieniały się w tropicieli śladów oraz poszukiwaczy  ukrytego  skarbu. Zajęcia odbywały zarówno w  pomieszczeniu  biblioteki  jak i  w plenerze. W spotkaniach brały udział   nie tylko dzieci z miejscowej szkoły ale również gościliśmy dwie uczennice ze szkoły nr 28 w Lublinie Wiktorię i Zuzię oraz Jakuba  ze Szkoły Podstawowej w Bychawce. Zajęcia cieszyły się powodzeniem o czym świadczyła  frekwencja oraz chęć uczestnictwa w tego typu spotkaniach mimo upalnej pogody. Było dużo wrażeń, fajnej zabawy oraz integracja z kolegami  z innych szkół.  Do zobaczenia za rok !

 

czytaj dalej na temat: Mali detektywi na start !

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 01.12.2016

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w bibliotece publicznej i szkolnej Święto Pluszowego Misia.

Na spotkanie przybyli uczniowie z  klasy I  i III B z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Starej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: były konkursy z nagrodami, prezentacja multimedialna, wystawa misiów i książeczek  tematyce misiowej.

Każde dziecko przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszaka i wzięło udział w konkursie na największego i najmniejszego misia. Święto Pluszowego Misia przebiegało i miłej atmosferze, dostarczyło dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Ferie w bibliotece w Bystrzycy Starej

Utworzono dnia 07.03.2016

W dniach 15, 17 i 19 II 2016 r. w bibliotece publicznej w Bystrzycy Starej dla chętnych uczniów klas III - V Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Starej zorganizowane zostały różnego rodzaju zajęcia. Pierwszego dnia były zajęcia plastyczne na których dzieci wykonywały różne ozdoby wielkanocne. Drugiego dnia na zajęciach kulinarnych robiliśmy pyszne koktajle i sałatki owocowe. Trzeci dzień upłynął nam pod znakiem różnego rodzaju zabaw i gier planszowych oraz zabaw z książką. Choć za oknem padał deszcz, uczestnicy bawili się świetnie, aż szkoda, że tak szybko minął nam czas, ale w planie mamy już zajęcia w maju.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy